אתר הכרויות

החוקים החדשים של דייטינג ברשת, אתרי הכרויות ורשת חברתית

בעשורים האחרונים, טכנולוגיה נהייתה נוכחת בכל תחומי החיים שלנו, והמדיה מצאה את דרכה לחיינו הפרטיים, כאשר התחלנו להסתובב באתרי אינטרנט, בהם אנחנו מבלים את זמננו עם אנשים חדשים ומיוחדים במרחב הוירטואלי ומדברים על תחומי העניין שלנו.
במערכות יחסים כאלו, יש סיכוי שאנחנו נמשך לאנשים עם תפיסת עולם ומחשבות דומות לשלנו, שרוצים להיות במערכת יחסים יותר מתמשכת.
היכרויות באינטרנט צוברות יותר ויותר אהדה בכל יום, עדות לכך שהדרכים שבהם אנשים פוגשים ומכירים אנשים חדשים משתנה במהירות. כאשר הרעיון של הכרויות דיגיטליות עלה לפני כמעט שלושה עשורים, מעט אנשים הכירו אותו, והיום לעומת זאת, שם הפורמט הזה מדבר בעד עצמו.

כמו כל תופעה חדשה שמופיעה בעולם, היתרונות למציאת זוגיות ברשת רבים ומצד שני ישנם גם חסרונות. אבל תזכרו שבסך הכל, מה שחשוב זה שאם אתם מחליטים ללכת בדרך זו, כדאי שתרכשו את הכלים והידע הנכון כדי להוציא מכך את המיטב בשבילכם.

היכרויות באינטרנט הפכו לכלי משמעותי למציאת התאמה אידיאלית. המרחבים האלה לא נראו בעין טובה בעבר, אבל עכשיו דפוס החשיבה לגביהם השתנה והם מצאו את מקומם. אתרי הכרויות עוזרים לכם להיכנס למערכת יחסים בין אם זמנית או קבועה או משנים את המצבכם המשפחתי.

באופן כללי, המדריך הפנימי שישמש להצליח יעזור לך מאוד. יחד עם זאת, כאשר מדובר על היכרויות באינטרנט, מאמני דייטינג אומרים שהצלחה במציאת זיווג היא כאשר תהיה מרתק, גלוי לב וסבלני.

להל"ן כמה סטטיסטיקות מעניינות שיעזרו לכם להבין איפה נמצאים אתרי ההיכרויות בתרבות שלנו ועל אחוזי ההצלחה שלהם:
 • עד כמה נפוץ לחפש אהבה באתר הכרויות או רשת חברתית?

  כמעט 50 מיליון אנשים התנסו בעבר בהיכרויות באינטרנט, ב-8000 אתרים שונים והמספרים גדלים. אתרי הכרויות בישראל וגם אתרי הכרויות בארה"ב, אירופה, במדינות אסיה כמו סין תופסים תאוצה.
 • תדירות השימוש

  1 מתוך 5 מערכות יחסים מתחילה דרך האינטרנט, ו-17% מהחתונות קורות בעזרת אתרי הכרויות. בנוסף לכך, גירושים בשנת הנישואים הראשונה פחות סבירה בהיכרויות באינטרנט מאשר היכרויות מסורתיות.
  חברת מחקר ביצעה סקר שגילה שגברים מבלים 50% פחות זמן מנשים בקריאת פרופילים, מה שמראה שנשים הן יותר סקרניות מגברים
 • האם אנשים מרוצים?
  אנשים נשואים מרוצים יותר מהחיים שלהם אחרי היכרות באינטרנט ונתקלים לעתים רחוקות יותר בבעיות של חוסר התאמה
 • כמעט רוב האנשים ברשת משקרים
  כמעט 80% מהאנשים ברשת משקרים לגבי גיל, גובה, משקל ומצב משפחתי, אז הזהרו מהרמאים שנמצאים בסביבה זו
 • פרופילים מעניינים באתר הכרויות

  מחקר שהתפרסם לאחרונה במגזין Science Advances, טוען שאנשים נוטים לפנות לאנשים שנראים פי 25 יותר מעניינים מעצמם. לפי הפסיכולוגיה האנושית, המציאות היא שאנשים מחפשים תמיד מישהו דומה וחזק מהם. תוצאה של להראות מדהים בדף פרופיל שלכם היא קבלת ערימות של פניות
 • יחס תגובות
  המחקר הראה כי מהגברים מגיבים ל- 50% מהודעות טקסט לעומת נשים המגיבות רק ל- 21% מהודעות טקסט. בנוסף, גברים נמצאים יותר זמן מנשים באתרי היכרויות
 • הסיבה שנרשמנו
  מחקר של חברת Statista מדגים ש 84% מאנשים שנכנסים לאתרי האינטרנט האלה עושים זאת כדי להבין מה הם באמת מחפשים ואחר כך להיכנס למערכת יחסים. 43% רק רוצים לפגוש חברים חדשים ו- 24% נמצאים ברשת כדי למצוא פרטנר למערכות יחסים קצרות טווח

  אם אתם שוקלים להתנסות ב אתר הכרויות, בין אם זה אתר הכרויות חינם או אתר הכרויות בתשלום, העובדות המוזכרות למעלה יעזרו לכם להחליט על הצעד הבא. אבל, אם כבר החלטת לנסות, הנה הצעה בשבילכם. אל תפתחו ציפיות ותאחזו בתקוות גדולות. יחד עם זאת, תהיו להוטים, ריאליים, גלויי לב ואותנטיים!

  אפילו אז, הסטטיסטיקה מראה שאתם מסכנים כסף, רגשות ובריאות נפש. אתרי היכרויות מהווים מרחב שבו אנחנו פגיעים ונמצאים בסכנה! הנה מספר אמצעי בטיחות שיעזרו לכם להשאר בטוחים ברשת:
  • באתרי היכרויות יש מיליוני חשבונות, והרבה מהם הם חשבונות מזויפים - אנשים הם לא מי שהם אומרים שהם, והם נמצאים שם כדי לרמות אתכם. הכנסו לאתר שנלחם כדי למנוע מאנשים כאלה להגיע אליכם
  • אל תשתמש בשם המשפחה שלך, אל תתן את הכתובת שלך, מספר הטלפון וכתובת אימייל, אלא אם כן הגעתם לרמת אימון גבוהה בינך ולאדם האחר. השתמש בתמונה ייחודית שלך בשביל הפרופיל, כזאת שלא התפרסמה במקומות אחרים, כדי שלא היה פשוט למצוא אותך ברשתות חברתיות
  • אם החלטתם להיפגש לדייט פנים מול פנים, אל תבקשו מהדייט שלכם לאסוף אותכם כי אין לתת אמון מלא באף אחד
  • בחר נקודת מפגש ציבורית ל דייט ראשון, כך עדיף לפני שיהיה לך בטחון מלא באדם שמולך
  • קח את הזמן כשאתה יוצר קשרים חדשים, כי לאחר שנקשרים רגשית ומנטלית לקשר כזה או אחר, יכול להכביד מאוד במצב אם תצטרך לקחת צעד אחורה
  • תודיע לחבר או למישהו אחר שאתה יוצא לדייט
  • קחו בחשבון שיידרשו לכם שעות רבות של בילוי ברשת
  • השתמש בחשיבה ביקורתית במשך כל הזמן
  לאחר שקראתם את כל הסטטיסטיקות והעצות המפחידות, כנראה שהגעתם למסקנה כי לא כדאי להיכנס להיכרויות באינטרנט. אבל צריך גם לקחת בחשבון שבמציאות, כמו בעולם האמיתי, האנשים בעלי הכוונות הרעות הם במיעוט איך עם בכל זאת החלטתם להיכנס לאתר היכרויות יש לנקוט במשנה זהירות.

  עובדה נוספת היא שהמון אנשים ביישנים ומתנהגים כ"כופרים" בתרבות, יחד עם זאת קשה להם יותר לחפש אנשים בחיים האמיתיים שלהם והמקומות הוירטואליים עזרו להם למצוא אנשים חדשים שיש להם את אותם קשיים וחששות כמו שלהם. זו אחת הסיבות שבגללה האתרים קיימים וגדלים כסקטור משלהם.

  בסופו של יום, החוויה על אתר מסוים שתבחרו תתבסס על תחושתכם הספציפית. השארו תמיד קשובים ותשתמשו בהגיון בריא כדי שיום אחד אולי גם אתם תוכל לחלוק את הידע שלכם!